RockShox

Webová stránka značky: RockShox

Celosvětově známá značka odpružení RockShox je americká firma, která vznikla roku 1989. Založil ji Paul Turner. Vše začalo motokrosovým vývojem dvou technologů, kteří testují nové odpružení. Přechodem na horské kolo se však celý systém zmenšuje a zjednodušuje. Vzniká tak první odpružení pod značkou RockShox.

V roce 2002 je RockShox odkoupen cyklistickým gigantem Sram. RockShox se nesmazatelně zapisuje svými produkty do vývoje mountainbikingu.

V roce 1995 značka RockShox poprvé uvádí model Judy. Tlumení tohoto modelu zajišťovala MCU Pružina s olejem. Judy se dělaly tři varianty - XC, SL a DH. Vstup na trh vyvolal velký boom - kvalitní provedení a bezchybný výkon potvrzovali nejen jezdci ve světovém poháru, ale i běžní zákazníci, kteří si vidlici nemohou vynachválit. Roku 1998 se poprvé objevuje legendární model Sid. Ten oproti modelu Judy je v několika modifikacích vyráběn dodnes. Model Sid poprvé přinesl tlumící vzduchovou patronu, která byla na principu duálních komor až do roku 2013. Od této doby je pouze systém solo air. Model Sid je vlajkovým modelem RockShox na poli Cross Country dodnes.

Portfolio značky RockShox nejsou pouze vidlice. V nabídce najdeme teleskopickou sedlovku Reverb, tlumiče Deluxe, Monarch a Vivid, samozřejmostí je i velká nabídka příslušenství.


Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem
Hydraulická kapalina RockShox Reverb 120ml
Slevový kód:JEDEME10
128 Kč

Hydraulická kapalina RockShox Reverb 120ml.

180001

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

×

Splátková kalkulačka ESSOX