Velký test elektrokol 2022 na iDNES - výherce Levit Corax Bosch CX

Velký test elektrokol 2022 (iDNES)

 
                                                                                                                                                                                                     
Pokud jsou Češi v něčem opravdu unikátní, tak je to nákup elektrokol. Na rozdíl od ostatních evropských zemí ve velkém poptáváme horská elektrokola s pevným rámem, která využíváme k dopravě i na víkendy. Redakce iDNES.cz se spolu s cyklistickým magazínem Elektrokola a prodejcem ekolo.cz už popáté pustila do Velkého testu elektrokol r. 2022. Startujeme právě nejoblíbenější kategorií, ve které jsme letos projeli devět kousků.

Letos jsme testovali kola značek Author, Canyon, EasyBike, Kellys, Levit, MTF, Pells, Rock Machine a Specialized. Vítězem mezi horskými koly s pevným rámem se letos stalo kolo Levit Corax Bosch CX1, české značky Levit.

Do světa kol vstoupila tato firma v roce 1991, za tu dobu získala pořádnou porci zkušeností v mateřské společnosti BP Lumen v Úpici a vyrobila statisíce kol. Nyní začala znovu s novou značkou. Levit vychází z desítek let zkušeností, ty jsou zárukou na vždy vyladěná kola. Firma si zakládá na promyšlených komponentech bez ústupků v kvalitě, spolu s moderní geometrií kol to znamená optimální jízdní vlastnosti.

U Levitu si spolehlivě vybere celá rodina – od dětí po jejich prarodiče, kola s motorem i bez, kola do hor i do městské džungle. Vybírat můžete v kategoriích eMTB Adventure, eMTB, eSUV, eTrekking, eCity a jízdní kola MTB, Cross a Kids. Corax Bosch CX se dodává ve dvou variantách rámů na kolech 29“.
Kombinace prémiového elektromotoru Bosch CX, plně integrované baterie Bosch pro maximální dojezd spolu s odpruženou vzduchovou vidlice se zamykáním, která výborně tlumí a absorbuje nerovnosti terénu, a řazením Shimano Deore s velkým rozsahem převodů znamená více než standardní kombinaci uspokojující požadavky náročných uživatelů.

První dojmy testerů

Martin: Velmi mě překvapil motor, fungoval skvěle. Je to velmi dobré kolo, ve všech režimech příjemné, na rovině při akceleraci, v terénu bych uvítal agresivnější pneumatiky, ale tam není primárně určeno. Kdyby to měl být univerzál, tak je to super univerzál.


Lenka: Zabíral dobře, do kopce skvělý, pokud se správně řadí, není problém. Síla motoru mi nechyběla, bylo jí pro mě dost, víc bych jí v terénu ani nepotřebovala.


Jan: Navzdory nenápadnému designu je to skvělé kolo, výborně se ovládá. Motor maximálně pomáhá za všech okolností.

Snímek obrazovky 2022-06-14 v 10.16.35

Celý test a výsledky všech elektrokol, najdete v článku na iDnes.cz - Velký test elektrokol 2022: Horská kola s pevným rámem.

A pokud se chcete dozvědět více o vítězi testu, elektrokolu Corax Bosch CX 1, podívejte se na jeho produktovou kartu v tomto odkaze: Corax Bosch CX 1.

DSC05451-Edit

 

×

Splátková kalkulačka ESSOX