Výbava (nejen) na gravel

Výbava (nejen) na gravel

Gravel bike je univerzální všestranné kolo, které se těší v poslední době velkému zájmu. Můžete s ním brázdit silnice i letět po polní cestě, ať už je teplo nebo zima, prší nebo svítí slunce. Jediné co potřebujete je pořádná výbava.

Blatníky

Pokud si chcete ježdění na kole prodloužit o pár měsíců nebo jezdit i v zimně, rozhodně na nich nešetřete. Na trhu je velká řada typů blatníků, z nichž můžete vybírat, nicméně existuje blatník, který zatím nemá konkurenci. Řeč je o blatníku Speedrocker od SKS Germany. 

Set blatníků SpeedRocker je vyvinut speciálně pro cyklokrosová a gravel kola, cestovatelské speciály, a silniční kola s širšími plášti v rozmezí 32 až 42 mm. Speedrocker nabízí výbornou stabilitu usazení na nejdrsnějších cestách a zároveň poskytuje optimální ochranu za všech podmínek.

Přední blatník je tvořen spoilerem, který je před vidlicí a zabraňuje stříkání vody před cyklistu, a zadní částí, která zachytává stříkající vodu a bláto od kola. Zadní blatník využívá inovativní vysunovací nástavec pro větší ochranu u sedlové trubky a vše je pevně uchyceno na rámu pomocí nového gumového upevňovacího systému, který sedí na většinu rámů, včetně integrovaných vybrání pro brzdy nebo vedení kabeláže.

SpeedRocker představuje nový vzhled vzpěr ESC Vario Safety System. Pevné, ale lehké, černé eloxované hliníkové vzpěry jsou navrženy širší než obvykle, pro dostatečný prostor mezi nimi. To dodává blatníkům SpeedRocker nejen elegantní celkový vzhled, ale také maximalizuje prostor mezi pláštěm a blatníkem.

Barva: matná černá
Velikost kola: 28"
Šířka blatníků: 42 mm
Délka předního blatníku: 500 mm + 210 mm
Délka zadního blatníku: 950 mm
Váha setu: 408 g

Světlo na kolo

Protože slunce bývá na podzim méně, mnohem dřív se smráká a leckdy je i přes den horší viditelnost, stojí za to si pořídit na kolo osvětlení. A je celkem jedno, jaký druh světel si zvolíte, zda na baterky nebo dobíjecí pomocí USB. Nabídku osvětlení naleznete zde.

Naším tipem je univerzální blikací světlo Knog Plus. Jedná se o malé lehké univerzální blikačky s USB nabíjením a vysokým výkonem 40/20 lumenů. Knog Plus skvěle vypadají, jsou 100% vodotěsné a disponují praktickým magnetickým upínáním. Skvěle se hodí na kolo, běh, turistiku a klidně taky na obojek psa.

5 módů svícení / blikání
USB nabíjení
Rozměry: 14 x 66 x 18 mm
Svítivost: 40 lumenů (přední) / 20 lumenů (zadní)
100% vodotěsnost
Magnetické upínání
Doba svícení: 2 hod stálé svícení / 4,5-10 hod blikání / až 40 hod blikání v Eco módu
Doba nabíjení: 4 hodiny
Součástí jsou dva typy upínacích pásků na řídítka a sedlovku + magnetické úchyty

×

Splátková kalkulačka ESSOX