Vaše nové dobrodružství? Gravel! Jaké jsou výhody Gravel kol?

 

CO JE TO TEN GRAVEL A PRO KOHO JE VHODNÝ?

Gravel je asi nejmladším přírůstkem do skupiny kol, ale v současné době se těší čím dál větší oblibě. Je to kolo na pomezí mezi silničním a krosovým kolem, dalo by se v uvozovkách říci, že je to silniční kolo určené i do lehčího terénu. Oproti silničnímu kolu má jinou stavbu geometrie, je celkově odolnější a má pohodlnější posed. Má širší ráfky i pláště - až do šíře 50 milimetrů. Hravě a rychle se svezete na silnici a nebudete mít problém ani v horším terénu. Tento typ kol je tak velmi univerzální a všestranný pro svém použití.

A JAKÉ JSOU NEJVĚTŠÍ VÝHODY GRAVEL KOLA OPROTI JINÝM TYPŮM KOL?

  • Všestrannost: Gravel kolo je navrženo tak, aby se dobře chovalo na různých typech povrchů, včetně štěrku, hlíny, kamene a jiných nezpevněných cest. To znamená, že se s ním můžete vydat na dlouhé výlety do terénu nebo na méně frekventované silnice.
  • Velká univerzálnost: Gravel kolo vám umožní trénovat nebo se jen tak projíždět na různých typech terénu, což může být výzva a zároveň zábava. Asfaltové silnice, šotolina, lesní cesty i menší terén gravel hravě zvládne a to i ve svižné jízdě.

  • Pohodlí: Pohodlná geometrie, vzpřímenější posed, širší řidítka - to jsou atributy, které vám zajistí maximum pohodlí na vyjížďkách. Gravel kola mají obvykle i širší pláště, což umožňuje lepší absorpci nárazů a zlepšuje tak pohodlí při jízdě na nezpevněných površích. Pohodlnější jízdu v horším terénu zajišťuje také karbonová nebo nízkozdvihová odpružená vidlice.

  • Více možností pro přepravu věcí: Gravel kola mají často otvory pro uchycení nosičů na zavazadla, což znamená, že se s nimi můžete vydat na delší výlety s větším množstvím zavazadel. Víkendový výlet na kole s přespáním v přírodě se tak úplně nabízí.

  • Širší pneumatiky: Gravel kola jsou obvykle vybaveny širšími pneumatikami, což zlepšuje trakci a umožňuje jízdu na náročnějším terénu. Širší pneumatiky také zajišťují pohodlnou jízdu, jak jsme již zmiňovali.

  • Vyšší rychlost: Díky lehčím ráfkům, plášťům a aerodynamickému designu Gravel kola umožňují rychlejší jízdu na asfaltových silnicích, než by tomu bylo u horských kol s většími a těžšími plášti.

A našly by se určitě i další výhody, které v současné době dělají Gravel kola, tak oblíbenými.

Celkově lze říci, že Gravel kolo nabízí velkou všestrannost a pohodlí pro výlety v různých typech terénu, zároveň však umožňuje i rychlou jízdu na silnici.

Pokud tedy váháte nad koupí nového kola, které je velmi univerzální a přináší velkou porci zábavy, mělo by Gravel kolo být mezi vašimi favority!

×

Splátková kalkulačka ESSOX