Představení - Brašny Acepac

I přes to, že je u nás bikepacking stále ještě v plenkách, máme tu ryze českou značku, která se zabývá výrobou cyklistických brašen. Náchodská značka Acepac však nešije obyčejné brašny, ale povýšila toto řemeslo na jinou úroveň. Totiž každá brašna je nejdříve poctivě podrobena náročným testům přímo v terénu. Nedílnou součástí filozofie značky je nejen samotné testování, ale také udržitelnost. Toto slovo je v dnešní době skloňováno téměř všude. Co to ale znamená v Acepacu v praxi? U všech brašen je použito kvalitních a odolných materiálů, které vydrží i to nejnáročnější zacházení po dlouhou dobu. Výrobek, který dlouho vydrží je ekologický. To není jen klišé, ale jedna z firemních hodnot a hesel a je v tom hluboká, ale jednoduchá pravda. Co to znamená? Brašny jsou konstruovány tak, že jsou jednoduše opravitelné. Tím, že jsou brašny Acepac šité, tak vám výrobce poškozenou brašnu opraví po celou dobu jejich použitelnosti. A to je právě ta udržitelnost. Tvůrce značky sám brašny vyvíjí dle svých zkušeností a potřeb během bikepackingových dobrodružstvích. 

Veškeré brašny jsou určeny primárně pro použití v terénu. Ať už se jedná o horské kolo nebo gravel, vybere si každý. 

 

Horní rámová brašna

Jedna ze dvou základních brašen (spolu s Barrelem), po které pravděpodobně sáhne uživatel gravelu jako první. Je nejblíže jezdci a nabízí rychlý přístup pro nejnutnější vybavení jako např. elektronika, jídlo…  Upínání brašny je řešeno pomocí suchých zipů. Typ “bolt-on” (tedy upevnění pomocí šroubů) zatím není v nabídce.

 

Řidítkové brašny  

  • Barrel

Brašna pro denní používání. Klasický barel na řidítka, který asi jen tak nesundáte. Objem 2l bohatě postačí na potřebné vybavení na peněženku, mobil, klíče a podobné drobnosti, které se jinak dávají do dresu, nebo třeba i pláštěnku.

 

  • Bar Roll

Brašna na MTB řidítka o objemu 16l. Díky rolovatelným stranám lze objem zregulovat až na 8l. Vnitřní vyjímatelná voděodolná vložka udrží například spacák v suchu. Na tuto brašnu lze ještě upevnit Bar bag, tedy malou příruční brašnu o objemu 5l. 

 

  • Bike Bottle Bag

Praktická příruční brašnička na láhev s pitím, nebo drobnosti, které je potřeba mít neustále při ruce když už jsou všechny ostatní brašny plné.

 

Rámové brašny

  • Triangle Frame Bag

Malá rámová brašna určená pro montáž na jakýkoliv typ kola. Snadné připevnění k rámu pomocí suchých zipů, které lze upravit tak, že sednou opravdu na každý rám.

 

  • Zip Frame Bag

Velká rámová brašna vyráběná ve dvou velikostech M a L. Menší velikost M má objem 3,7l, větší L pak 4,5l. Daný rozdíl je v délce brašny kdy ta menší měří 40cm a větší pak 48cm.

 

Sedlové brašny

  • Saddle Bag

Velká sedlová brašna o objemu 16l disponuje vyjímatelnou voděodolnou vložkou, která udrží obsah brašny v suchu. Stahovací pásky na těle brašny dovolují upravit objem brašny podle potřeb. Brašna je také vybavena upínacími popruhy, ke kterým je možné připevnit další výbavu, nebo například blikačku.

 

  • Drop Post Bag

Velikostně menší brašna než výše uvedená Saddle Bag, konkrétně disponuje objemem 7l. Je konstruována tak, že je kompatibilní s teleskopickými sedlovkami a navíc nepotřebuje žádnou redukci montující se na její pístnici. Upínání je řešeno tak, že se stahovací pásky provléknou za lyžiny sedla. I tato brašna je vybavena vyjímatelnou vodotěsnou vložkou.

Související produkty

×

Splátková kalkulačka ESSOX