Pavlův Trek Fuel EX 9.7 Gen 5

Na hradecké prodejně se můžete potkat s Pavlem. Pavel je vedoucím prodejny, kutil a všeuměl, ale taky trochu jezdí na kole. 🙂 Na tuto sezonu si vyskládal parádní celopérko od americké značky Trek. Pojďme se na něj podívat blíž. Základem posloužila sériovka Trek Fuel EX 9.7 Gen 5. Devítková řada napovídá, že se jedná o karbonový rám s označením OCLV a to včetně zadní stavby. Označení Gen 5 udává, o jakou modelovou řadu rámu se jedná. Trek totiž, stejně jako většina jiných značek, neudává ročníkovou řadu, ale tu modelovou. Konkrétně zde se jedná o tu předposlední verzi tohoto trailového univerzála.

 

Rám, vidlice a tlumič

Jak je již výše uvedeno, rám je celokarbonový včetně zadní stavby, která má zdvih 130mm. Vychytávkou tohoto rámu je vnitřní úložný prostor na spodní rámové trubce (pod montáží pro košík), do kterého se vejde základní nářadí na opravu defektu, multiklíč a duše. Vše pěkně uspořádané v neoprenovém obalu aby nic nebouchalo. Vidlici Pavel nechal sériovou, konkrétně se jedná se o Fox Rhythm 36 se zdvihem 140mm. Vzhledem k ostatnímu vybavení kola by se šikla verze Kashima, ale ta se nevyrábí-průměr vnitřních nohou 36 je až od 150mm zdvihu. Tlumič Fox Performance bez expanzní nádobky byl nahrazen Foxem Float X ve verzi Racing, tedy už v Kashimě.

Řidítka, představec atd…

Kokpit doznal kompletní změny. Místo továrního Bontrageru svítí kanadský Race Face. Představec Turbine v barevném provedení Kash money a řídítka Atlas. Pevný úchop obstarávají gripy ODI. Pohodlné sezení zajišťuje sedlo Chromag Lynx DT uchycené na teleskopické sedlovce Crankbrothers se zdvihem 150mm.

 

Pohon

Řadící aparát je víceméně v sériovém osazení. Řazení a kazeta Shimano SLX, přehazovačka XT. Změn doznaly kliky, původní Shimano MT611 nahradily SLX. Tuningovými díly jsou vodítko české výroby Manobike a zlatý řetěz KMC. 

  

Pokud bys i ty chtěl vyladit svůj stroj podobně jako Pavel, neváhej se za námi zastavit na hradecké prodejně. Pomůžeme s výběrem a samozřejmě i namontujeme a seřídíme. 🙂 

 

×

Splátková kalkulačka ESSOX