SRAM ROCK SHOX

Webová stránka značky: SRAM ROCK SHOX

Celosvětově známá americká firma odpružení SRAM ROCK SHOX vznikla roku 1989 a založil ji Paul Turner. Na úplném začátku se však jednalo o motokrosový vývoj odpružení a přechodem na horské kolo se celý systém odpružení musel zmenšit a zjednodušit. Jeden z prvních tlumičů byl navržen pro společnost, ze které se později stala Fox racing shox.

Obě tyto značky mají systém vidlic podobný a není to náhoda. Výsledkem jejich společné práce se stala první vidlice nazvaná RS-1. Testovací jezdec Greg Herbold se stal v roce 1990 mistrem světa ve sjezdu. K tomu mu dopomohla právě vidlice RS-1.

V současné době SRAM ROCK SHOX nejsou pouze jen odpružené vidlice (BoXXer, ZEB, SID, Lyrik, Pike). V sortimentu značky najdete teleskopické sedlovky Reverb, tlumiče Deluxe, Monarch a Vivid, nechybí ani velká nabídka příslušenství. Všechny produkty Rock Shox testují elitní jezdci světových pohárů a přidávají tak důležitou zpětnou vazbu pro vývoj nových produktů. Rock Shox se nadále řadí mezi lídry na na poli cyklistického odpružení.

 

Žádné produkty značky SRAM ROCK SHOX nebyly nalezeny...
×

Splátková kalkulačka ESSOX