Představení QAYRONA RAM a KYRA

RAM MKII 5 a KYRA MKII 5

Hledáte sportovní kolo, které vám za rozumné peníze nabídne moderní vzhled a kvalitní komponenty? Tak to jsou přesně modely Qayron RAM a KYRA v modelové verzi 5. Pojďme si je představit blíže. 

 

Za cenu nižší než 25000,- dostanete kvalitní komponenty jako jsou například vzduchová vidlice, která je lehčí než pružinová a nabízí možnost přizpůsobení tvrdosti vůči váze jezdce. Samozřejmostí je pevná osa, která má za následek tužší spojení s předním kolem. Zdvih vidlice 120mm předurčuje kolo k velké zábavě. Hydraulické kotoučové brzdy Shimano jsou spolehlivé a nabízejí velmi dobrý brzdný účinek. Řadící a převodové ústrojí je opět v režii japonského Shimana, konkrétně modelové řady Deore s jedenácti rychlostmi. Hliníkové kliky Prowheel s jedním převodníkem mají dutou osu opět pro větší tuhost celku. Mnoho lidí se jednopřevodníku bojí, nicméně nabízí velmi podobný převodový poměr jako kola s klasickým přesmykačem. Není se tedy čeho bát. 

Samostatnou kapitolou je základní kámen celého kola. Jedná se o zeslabovaný hliníkový rám, který má kitované svary u hlavové a sedlové trubky, což je u kol v podobné cenové hladině ojedinělé. Dalším obrovským benefitem je zadní pevná osa, která opět napomáhá tuhosti celku. Příprava pro teleskopickou sedlovku dává prostor pro její jednoduchou montáž a tedy pro budoucí upgrade kola pro zvýšení jízdního komfortu v terénu. Dalším důležitým komponentem jsou zapletená kola. Jak pánský, kde jsou dnes již samozřejmostí, tak i dámský model disponuje velkými, tedy 29” koly. Ráfky i pláště jsou připraveny pro bezdušové použití. Stačí tedy vyndat duše, nainstalovat vhodnou pásku, našroubovat ventilky a dolít bezdušový tmel. Jízdní komfort se opět posune správným směrem vpřed a zmenší se riziko defektu. 

RAM vs. KYRA

Oba modely jsou vybavením (téměř) identické, jaký je tedy rozdíl? Model KYRA je určen pro ženy, kdy je použita odlišná geometrie, která je navržena tak, aby odpovídala požadavkům něžného pohlaví. Nabízí se ve dvou velikostech, konkrétně S a M. Pánský model RAM je k dostání ve velikostech M, L a XL.. Velikostně si tak vybere každý. 


Pro koho jsou modely RAM a KYRA vhodné?

Sice se jedná o nejlevnější modely Qayronu, ale uspokojí potřeby i náročnějších jezdců. “Pětkové” modely jsou určené pro sportovnější jízdu v terénu, nebo lehčího singletracku. Na druhou stranu se nezaleknou ani delších výletů, nebo jízdě po silnici. Záleží tedy na vás kde budete jezdit. Pokud hledáte schopné kolo co nestojí svět, jsou “pětky” jasnou volbou.

 

Prověřeno testem MTBS

×

Splátková kalkulačka ESSOX